Intervizija

V okviru Društva za vedenjsko in kognitivno terapijo Slovenije so v preteklosti potekala redna mesečna intervizijska srečanja, ki so bila namenjena vsem članom društva, ki so želeli nadgradili svoje znanje ter podelili svoje izkušnje.

Intervizije niso bile vodene, temveč je vsak član lahko sooblikoval vsebino srečanja in prispeval s svojimi izkušnjami ter mnenji. Namenjene so bile skupni refleksiji vprašanj in dilem, s katerimi se srečujemo pri praktičnem delu.

Poleg vprašanj smo si na intervizijah delili tudi različna teoretična znanja, in sicer v obliki kratkih predstavitev zanimiv tem ali področij dela ter predstavitev najnovejših spoznanj iz raznih kongresov in seminarjev itd.

Brezplačna srečanja so bila namenjena vsem članom DVKT, ki so bili vključeni v redno izobraževanje (Praktikum I, II ali III) ali so izobraževanje že zaključili.

Intervizijska srečanja trenutno ne potekajo, si pa želimo, da bi jih v bližnji prihodnosti ponovno obudili.