Članstvo

Članarina v DVKT znaša 40 EUR.

Ugodnosti, ki jih člani DVKT s plačilom članarine dobijo:

- dostop do članskih spletnih strani (strokovne spletne revije, gradiva preteklih kongresov, seminarjev in izobraževanj, društveni dokumenti)
- možnost izposoje knjig in knjižničnega gradiva iz knjižnice DVKT
- prejemanje strokovnih informacij s pomočjo spletne strani Društva;
- znižana kotizacija na rednem, letnem strokovnem izpopolnjevanju, ki ga v tekočem letu organizira Društvo
- redna mesečna intervizija za vse, ki izpolnjujejo pogoje v procesu izobraževanja (trenutno se ne izvaja);
- po zaključenem Praktikumu II so člani DVKT lahko objavljeni na spletni strani DVKT na seznamu slovenskih strokovnjakov, ki izvajajo VKT;

Članarino poravnate po izdanem računu, ki vam ga pošljemo na Vaš domači naslov, ko po e-pošti potrdite, da še želite ostati član za tekoče leto, in sicer:

Naziv: DRUŠTVO ZA VEDENJSKO IN KOGNITIVNO TERAPIJO SLOVENIJE
(Skrajšano: Društvo za VKT Slovenije)
Cesta ljubljanske brigade 23a, 1000 Ljubljana
TTR: 02010-0092544077 (NLB.d.d.)
Sklic: 00 (št. računa)
Namen: Članarina (leto)

Pristopna izjava

Spodaj podpisani/a želim postati član/ica Društva za vedenjsko in kognitivno terapijo Slovenije.

S članstvom v Društvu, ki se aktivira s plačilom članarine, pridobim ugodnosti, ki so navedene na spletni strani DVKT
Slovenije, sprejemam pa tudi dolžnosti in pravice članov, kot so opredeljene v Statutu Društva.

(Podpisano pristopno izjavo skupaj s potrdilom o plačilu članarine pošljite na: dvktslovenije@gmail.com.

Pristopna izjava

Podatki za register članov:

Vrsta članstva (izberite):

Kontaktni podatki:

Izstopna izjava

Za izstop iz društva prosimo prenesite izjavo, jo podpišite in nam jo pošljite na naslov:  dvktslovenije@gmail.com

Izstopna izjava

OPREDELITEV ČLANSTVA (Iz Statuta društva za vedenjsko in kognitivno terapijo Slovenije):

4. člen: Člani
Članstvo je prostovoljno.
Redni člani lahko postanejo univerzitetni diplomirani psihologi in zdravniki, ki so končali usposabljanje ali se še usposabljajo za izvajanje kognitivnih in vedenjskih terapij.
Pridruženi člani so lahko tudi strokovnjaki, ki ne izpolnjujejo pogojev iz drugega odstavka tega člena, če jim ta status podeli upravni odbor.
Upravni odbor na predlog članov društva imenuje častne člane.
Posameznik, ki izpolnjuje pogoje iz 2. in 3. odstavka tega člena, postane član na podlagi izpolnjene in podpisane pristopne izjave ter plačane članarine.
Z vpisom v register članov pridobi član društva vse pravice in dolžnosti, ki jih imajo člani na podlagi tega statuta.

5. člen: Pravice članov
Pravice rednih članov so:
  • voliti in biti voljen v vse organe,
  • sodelovati v vseh organih,
  • dajati pobude in predloge za izboljšanje dela društva,
  • ostale pravice, ki izhajajo iz zadnjega odstavka tega člena.

Pravice rednih, pridruženih in častnih članov so:
  • pravica do udeležbe na izobraževanjih v skladu z vstopnimi kriteriji za posamezni modul izobraževanja, ki jih organizira društvo,
  • pravica do pomoči društva v zvezi s strokovnimi vprašanji.
  • prejemanje strokovnih informacij, ki jih izdaja društvo.

6. člen: Dolžnosti članov
Dolžnost rednih članov je:
  • aktivno sodelovanje v organih, v katere so imenovani

Dolžnosti rednih in pridruženih članov so:
  • izpolnjevanje in upoštevanje vseh aktov društva in odločitev, sprejetih na sejah organov društva,
  • redno plačevanje članarine,
  • redno obveščanje društva o vseh spremembah podatkov, ki so potrebni za vodenje registra članov.

7. člen: Prenehanje članstva
Redno članstvo v društvu preneha z izstopom, z izključitvijo ali s smrtjo člana.
Pridruženo članstvo v društvu preneha z izstopom, z izključitvijo ali s smrtjo člana.
Član lahko izstopi s pisno izjavo predsedniku, da ne želi biti več član.
Član je lahko iz društva izključen, če s svojim vedenjem grobo krši strokovna in etična pravila.
Izključitev s prenehanjem članstva se izvede na podlagi dokončnega sklepa častnega razsodišča.